wtorek, 23 czerwca 2015

Międzynarodowy konkurs norowców - Słowacja

W dniach 20-21 czerwca odbył się międzynarodowy konkurs norowców w miejscowości Zakopcie na Słowacji. Po przejechaniu 570 km, w piątek wieczorem byliśmy na miejscu. Malownicze górskie krajobrazy, rześkie powietrze, wspaniała atmosfera pozwalały zapomnieć o problemach i złapać na krótki czas trochę luzu. Startowaliśmy z dwiema sukami: ALFĄ od Ruce i JOLĄ vom Asstraata. Pogoda nas nie rozpieszczała, padało pawie cały czas, ale to lepsze dla psów niż upał, więc nie narzekaliśmy.
W pierwszy dzień ALFA w czasie 22 s chwyta lisa na załamaniu - niestety wykonuje chwyt PP, JOLA także łapie rudzielca chwytem PP, ale w 3 kotle w czasie 42 s. Tym samym jasne było, że nie mamy szans w tym konkursie na CACIT. Dlatego też bez nerwów wieczorem oddawaliśmy się rozrywkom wspólnie z przyjaciółmi z Serbii i Finlandii.
W drugim dniu ALFA idzie do trzeciego kotła za lisem, któremu udaje się ewakuować. Na szczęście lis cofał się i suka założyła mu na kominie chwyt  jednocześnie na żuchwie i piersi - sędziowie zaliczają 1PC. JOLA w drugim starcie łapie lisa  na załamaniu, także 1PC.
Cóż, nie są to chwyty "cacitowe", ale suki wykonały szybką, twardą pracę z czego jestem bardzo zadowolony. Pierwsze trzy miejsca (w stawce 85 psów) zajęły psy z Serbii.
W niedzielne popołudnie trzeba się było pożegnać z przyjaciółmi i ruszyć w drogę powrotną. A w poniedziałek .... ponownie do "ukochanej" pracy.

Od lewej: Jari, autor, Stanko i Antti.