niedziela, 15 marca 2015

Ostatnie polowanie sezonu

W połowie marca odwiedził nas znany serbski hodowca jagdterierów Stanko Delić - właściciel hodowli vom Asstraata, na której staram sie opierać moje poczynania hodowlane. Zaplanowaliśmy "pracujący" weekend: jeden dzień na dziczej zagrodzie, jeden dzień na stogowaniu. Na zagrodzie sprawdziliśmy  młodsze psy (JOLA vom Asstraata, ZARA vom Asstraata) jak i te, które wcześniej miały już kontakt z dzikiem (MESSI vom Asstraata, NIK od Plavog Koral, ALFA od Ruce, NEGRO Lisia Przygoda, FANTOM). Za wyjątkiem ALFY wszystkie psy pokazały twardą, wytrwałą pracę na kabanie (co spowodowało u niektórych kontuzje).
Dzien przeznaczony na polowanie spędziliśmy na stogach w okolicy Brodnicy. Dzień ten nie zaowocował obfitym pokotem, ale Stanko miał okazję obejrzeć pracę KA vom Asstraata, ŁUCZNIKA Lisia Przygoda i IRY z Króliczego Dołka. Po perypetiach na pierwszych stogach, w kolejnym Ira wypchnęła rudego, którego jednocześnie strzelili Tomek i Arek. W następnym stogu KA i IRA długo pracowały nad kamionką i w końcu udało się ją strzelić.
Na pokocie ułożyliśmy 1 lisa (Ira z Króliczego Dołka) i kamionkę (wspólna praca KA vom Asstraata i IRY z Króliczego Dołka).


Pokot w nietypowej scenerii:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.