sobota, 1 marca 2014

Zaproszenie do KŁ "Dąb" w Kcynii - ostatnie polowanie sezonu 2013/2014Z siedmiu strzelonych rudych, dwa niestety nie nadawały się na pokot

Na 01.03.2014 r. zostaliśmy ponownie zaproszeni na stogowanie w obwodzie dzierżawionym przez KŁ "Dąb" w Kcynii. Zapakowaliśmy swoje tyłki (Arek, Tomek i ja), Irę wraz z Łucznikiem i o 9 byliśmy w Kcynii. Na miejscu czekała sprawdzona brygada: Paweł z kolegami i niezawodnym Panem Zbigniewem, Karol i prowadzący polowanie Darek. Psy: Blunt Animus Lustri, Łotr Lisia Przygoda, młodziak Odi Lisia Przygoda, Ira z Króliczego Dołka, Łucznik Lisia Przygoda. Niebo zachmurzone, kilka stopni na plusie i dość wietrznie. Kilka rudych nie chciało "współpracować" i pokazać się na zewnątrz, ale psy doskonale sobie i z nimi poradziły. Humory doskonale dopisywały, więc atmosfera była wesoła. Mnie udało się w końcu ochrzcić nową czapę z lisiury:) Ostatecznie na pokocie ułożyliśmy 7 lisów: Blunt 2, Łotr 1, Ira 2, Łucznik 1, 1 wypracowany wspólnie przez Irę i Łotra.
Krótka przerwa
Tym polowaniem zakończyłem sezon 2013/2014. Był dość pracowity: 2 psy wypracowały 53 drapieżniki (w tym 48 lisów) podczas 15-tu polowań (Ira 31 sztuk, Łucznik 22 sztuki). Na 46 strzelonych lisów było 20 suk. Łączny przybliżony czas pracy Iry i Łucznika to około 830 minut. Teraz będą odpoczywać i czekać na październik 2014.
Dziękuję wszystkim za zaproszenia na polowania, dzięki którym psy miały więcej spotkań z rudymi   i okazję do częstszej pracy.
Wielkie podziękowania dla mojej stałej "brygady", która wytrzymała ze mną te 15 polowań. Wiem, że przez rudzielce naraziliście się strasznie swoim żonkom:), ale mam też nadzieję, że do października Wam wybaczą i stawicie się jesienią ponownie na stogach:).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.